آمار و ارقام ثابت می کند استفاده کاربران از نرم افزار های تخصصی بر روی بستر وب و از آن مهمتر بستر موبایل روز به روز در حال افزایش است. مسلما در چنین دنیایی، داشتن یک نرم افزار تحت وب یا موبایل، لازمه بقای بسیاری از کسب و کارها است. نقش نرم افزار وب یا موبایل اختصاصی در کسب درآمد آنی، ارتباط مستمر با مشتری و گسترده‌تر کردن افق های کسب و کار، زمینه ساز جا افتادن نیاز اپ ساز ها در جامعه فناوری بوده است.
شرکت فناوری اطلاعات وریا به صورت تخصصی در زمینه تولید نرم افزارهای هوشمند و نرم افزار به عنوان خدمت ( SaaS )، تحت زیر ساخت وب و موبایل فعالیت می کند. وریا با بررسی درخواست ، روند فعلی کسب و کار و نیازمندی های شما برای شروع کسب و کار جدید، اقدام به ایده پردازی، طراحی و سپس تولید نرم افزار کرده و با توجه به نیاز شما، این نرم افزار را بر روی بستر وب و یا موبایل ارائه می نماید و در ادامه  محصول خود را به روز رسانی و نگهداری می کند.
توسعه سامانه آنلاین، از طراحی اپلیکیشن موبایل تا طراحی سایت ، توسط تیم تخصصی فناوری اطلاعات وریا در 3 گام‌ اصلی انجام می‌شود:


سرویس تولید نرم افزار موبایل


آمار و ارقام ثابت می‌کنند که استفاده از گوشی موبایل روز به روز در حال افزایش است. مسلما در چنین دنیایی، داشتن یک اپلیکیشن موبایل ، لازمه بقای بسیاری از کسب و کار ها است. نقش اپلیکیشن موبایل در کسب درآمد آنی، ارتباط مستمر با مشتری، گسترده‌تر کردن افق های کسب و کار، زمینه ساز جا افتادن نیاز به طراحان اپلیکیشن در جامعه فناوری بوده است.
اپلیکیشن موبایل بعد از وب سایت، حرفه ای ترین ظاهر دیجیتال را به کسب و کار شما می‌دهد. داشتن یک اپلیکیشن موبایل می‌تواند به سادگی شما را در یک بازار رقابتی متمایز کند اگر:

  • ساخت اپلیکیشن موبایل با ایده ای خلاقانه همراه باشد یا ایده آن متفاوت و متمایز باشد.
  • اپلیکیشن موبایل جذابیت بصری داشته باشد و تجربه کاربری رضایت بخشی را ایجاد کند.
  • اپلیکیشن موبایل بتواند حداقل یک نیاز کاربر را رفع کند.
  • اپلیکیشن موبایل شما برای سیستم عامل های iOS و اندروید قابل اجرا باشد.

 

توسعه سامانه آنلاین، از طراحی اپلیکیشن موبایل تا طراحی وب سایت ، توسط تیم تخصصی وریا در سه گام‌  اصلی انجام می‌شود:


گام اول؛ پیش‌ از اجرای پروژه

ایده پردازی
فرایند طراحی هر سامانه‌ آنلاینی از یک ایده اولیه آغاز می‌شود. ایده طراحی اپلیکیشن موبایل و یا طراحی وب سایت معمولا در پاسخ به نیازی مشهود در بازار و یا خلق یک فضای جدید ایجاد می‌شود. زمانی که ایده‌ به مرحله اجرا نزدیک می‌شود، باید قابلیت اجرایی، خاص بودن، مزیت رقابتی ملموس، ارزش پیشنهادی و نیاز جامعه به آن ایده را سنجید. در مرحله بعدی، ایده امکان سنجی شده و نیازمندی های لازم برای توسعه و اجرای آن استخراج می‌شود.

 

مستند نیازمندی، درخواست پروپوزال یا فرم RFP
مستند نیازمندی یا فرمRFP ، زیر بنای یک پروژه نرم افزاری موفق است. تنظیم یک RFP دقیق و استاندارد برای پیاده‌سازی پروژه، پیدا کردن فرایند توسعه، معماری سیستم ، برآورد ابعاد پروژه، گسترش سامانه و برآورد هزینه نهایی، اهمیت زیادی دارد.
این مستند شامل خواسته و نیاز‌ها، سناریو‌های کاربری، فیچر های درخواستی و امکانات مورد انتظار است. تیم فنی، مارکتینگ و مشاوران کسب و کار وریا با استناد به RFP تدوین شده، نیازمندی های کارفرما را در قالب یک پروپوزال فنی تنظیم می‌کنند که پیوست قرارداد توسعه سامانه خواهد بود.


ارائه برآورد اولیه هزینه و زمان
بعد از چند نشست مشترک با تیم‌های فنی و بازاریابی وریا، در این مرحله شما یک زمان حدودی برای تحویل نهایی پروژه و همچنین بازه قیمتی طراحی و توسعه محصول را دریافت خواهید کرد.

ارائه پروپوزال
پروپوزال طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی وب سایت بر مبنای RFP تنظیم می‌شود. پروپوزال ها بعد از تحلیل کامل خواسته و نیاز‌های مشتریان، به صورت اختصاصی تدوین شده و برای راهکار‌های اختصاصی وب و اپلیکیشن، ناظر بر جزئیات اجرای پروژه بوده و برای هر کسب و کار متفاوت است.


گام دوم؛ توسعه و اجرای پروژه

بخش های طراحی سامانه به طور کلی شامل اجزای زیر می‌باشد:

  • طراحی هویت بصری سامانه
  • توسعه زیر ساخت اولیه سامانه
  • تدوین ریلیز پلن مطابق برنامه زمان بندی
  • تحویل فاز به فاز زیر سامانه ها
  • ارائه نسخه نهایی سامانه


گام سوم:پشتیبانی پس از اجرا

بعد از اتمام توسعه سامانه آنلاین، وریا وارد فاز پشتیبانی و بهبود مستمر محصول می‌شود. ما به کارمان متعهد می مانیم.

قرارداد پشتیبانی سامانه
با اتمام کار تیم توسعه اپلیکیشن و وب سایت، تیم پشتیبانی به پروژه می پیوندند. این تیم وظایف بهبود مستمر پروژه نرم افزاری، رفع باگ تجاری، رفع باگ فنی و راهبری فنی سامانه را بر عهده دارند.

 

تحویل سورس کد پروژه
در صورت ترجیح کارفرما، سورس کد پروژه بعد از طی کردن مراحل رسمی تحت قرارداد، ارائه می‌شود. با توجه به این که محصول در حال مهاجرت از یک سیستم به سیستم کاری دیگری می‌باشد، مستندات کلاسه بندی شده و فنی، همراه با نسخه نهایی شده سامانه به مشتری تحویل داده می شود.


خدمات پشتیبانی
پایان پروژه نرم افزاری به معنای پایان ارتباط وریا با کسب و کار شما نیست. فرایند های بهبود در سامانه به منظور حفظ رضایت کاربران به صورت مستمر اجرا می‌شوند. محصول نرم افزاری تولید شده، از اپلیکیشن موبایل تا وب سایت و پنل های مدیریت پشتیبانی لازم را دریافت می‌کند. و در صورت تشخیص کارفرما، وریا مسئولیت آموزش نیروهایی برای پشتیبانی سیستم را تقبل خواهد کرد و با معرفی آپدیت های جدید در فریمورک ها، الگوریتم اجرایی و تکنولوژی های فنی، سامانه آنلاین طراحی شده را بهینه سازی و آپدیت می‌کند